Administrator Systemów

Gemius SA

02-676 WARSZAWA, mazowieckie

Opis stanowiska pracy

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie, oprócz typowych zadań administracyjnych, brała aktywny udział w rozwoju infrastruktury Gemiusa, projektowaniu i testowaniu nowych rozwiązań, automatyzacji zarządzania serwerami. Nasza infrastruktura to setki serwerów, petabajty danych i gigabity ruchu sieciowego.

Twoje przyszłe zadania:

  • administrowanie istniejącymi usługami (HTTP, DNS, itd.), urządzeniami oraz serwerami,
  • konfiguracja aktywnych urządzeń sieciowych (switche, routery, firewalle),
  • tworzenie rozwiązań wysokowydajnych i zapewnianie HA,
  • zapewnianie bezpieczeństwa rozwiązań,
  • projektowanie usług we współpracy z deweloperami,
  • przygotowywanie nowych serwerów (Linux/FreeBSD).

Wymagania

Czego od Ciebie oczekujemy?

  • doświadczenia w administracji produkcyjnymi serwerami Linux,
  • doświadczenia w utrzymywaniu sieci (nie mniej niż kilkanaście serwerów),
  • znajomości zagadnień z zakresu automatyzacji konfiguracji,
  • znajomości zagadnień sieci LAN/WAN,
  • znajomości rozwiązań wirtualizacji serwerów,
  • znajomości relacyjnych baz danych, w tym administracja MySQL, Postgres,
  • znajomości konfiguracji usług: HTTP, DNS, SMTP, IMAP, SMB, LDAP,
  • znajomości narzędzi do monitoringu sieci,
  • praktycznej znajomości sieci TCP/IP,
  • praktycznej znajomości języków skryptowych (Bash, Python),
  • znajomości języka angielskiego (mówiony – na poziomie komunikatywnym; rozumienie dokumentacji technicznej),
  • zaangażowania i poczucia humoru.

Dodatkowe umiejętności:

  • znajomość FreeBSD,
  • doświadczenie we wdrażaniu systemu bezpieczeństwa ISO 27001.

Prezentacja firmy

Gemius to polska firma, która doradza przedsiębiorcom, jak wykorzystywać... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
01/12/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
1 rok
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Premie, dodatki:
karta sportowa/medyczna, zdrowa żywność, masaże, wf
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems