Administrator systemów teletransmisyjnych IPMPLS

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Warszawa, mazowieckie

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci kolejowej. Udostępniamy drogi kolejowe przewoźnikom pasażerskim i towarowym, budujemy, modernizujemy i utrzymujemy tory oraz całą infrastrukturę kolejową z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ruchu kolejowego. Tworzymy rozkłady jazdy i prowadzimy ruch pociągów.

Centrala poszukuje osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Wymagane kwalifikacje:

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: telekomunikacja, elektronika, informatyka,
  • 4 lata doświadczenia zawodowego, w tym 2 lata doświadczenia na stanowiskach związanych z administrowaniem siecią rozległą IP,
  • dobra znajomość protokołów sieciowych oraz protokołów routingu,
  • wiedza zawodowa w zakresie telekomunikacji, IT,
  • znajomość pakietu MS Office na poziomie średniozaawansowanym,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym,
  • umiejętność współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • umiejętność radzenia sobie z emocjami,
  • zorientowanie na klienta wewnętrznego i zewnętrznego,
  • otwartość na zmianę.

Mile widziane kwalifikacje:

  • znajomość rozwiązań opartych o urządzenia sieciowe NOKIA,
  • podstawowa znajomość języków skryptowych (perl/bash/python).

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  • projektowanie usług sieciowych w środowisku sieci teletransmisyjnej IPMPLS,
  • konfiguracja i uruchamianie usług w sieci teletransmisyjnej IPMPLS,
  • współpraca z dostawcami elementów sieciowych w procesie konfiguracji, testowania i integracji systemów telekomunikacyjnych,
  • analiza poprawności pracy sieci telekomunikacyjnej  poprzez śledzenie wskaźników jakościowych QoS,
  • diagnostyka i wsparcie utrzymania urządzeń sieciowych,
  • archiwizacja danych w elementach sieciowych systemów telekomunikacyjnych,
  • tworzenie i aktualizacja dokumentacji technicznej.
Korzyści dla Ciebie:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Umowa o pracę
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ulgi na przejazd koleją w Polsce i za granicą
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Opieka medyczna
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Przyjazna i partnerska atmosfera pracy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Program sportowo-rekreacyjny
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego poprzez przycisk znajdujący się po prawej stronie ogłoszenia.