Opis stanowiska pracy

Administrator Sieci

Opis stanowiska:

  • Utrzymanie środowisk sieciowych klientów firmy - monitoring, wgrywanie poprawek, zmiany konfiguracji, kopie bezpieczeństwa konfiguracji,
  • Prowadzenie projektów IT dla klientów firmy,
  • Wdrażanie zmian w produkcyjnych sieciach IT,
  • Podstawowy rozwój - zmiany funkcjonalne głównie system zgłoszeń, system monitoringowy,
  • Przygotowanie dokumentacji technicznej,
  • Przygotowywanie planów prac wdrożeniowych dla klientów firmy,
  • Analiza wymagań klientów pod kątem możliwości rozwoju oraz utwardzenia bezpieczeństwa,

Wymagania:

  • Bardzo dobra znajomość zagadnień sieciowych w oparciu o technologie Juniper, Ubiquitti, Cisco, Vyatta (vyos),
  • Metod autentykacji Radius, NPS i pokrewnych,
  • Umiejętność tworzenia tuneli w oparciu o IPSEC, OpenVPN,
  • Pełna znajomość TCP/IP, routingu, VLAN, LACP, STP i pokrewnych,
  • Umiejętność tworzenie aggregacji sieciowych statycznych i dynamicznych,
  • Znajomość systemów Microsoft Windows Server (w tym środowisk zwirtualizowanych i klastrów) szczególnie pod kątem działania sieci,
  • Umiejętność konfiguracji przełączników sieciowych (również światłowodowych),
  • Przynajmniej 2 lata doświadcznia z zarządzaniu złożonymi strukturami sieciowymi,
  • Umiejętność obsługi, koniguracji i troubleshootingu problemów związanych z sieciami wirtualnymi,
  • najomośc oprogramowania do analizy ruchu sieciowego np. Wireshark,
  • Doświadczenie w pracy z wybranym systemem wirtualizacji - VmWare, Hyper-V, RHEV (oVirt), KVM, OpenStack,
  • Prawo jazdy kategorii B,
  • Umiejętność pracy z klientem zewnętrznym - wdrożenia i projekty z obszaru IT,
  • Gotowość do nauki w obszarze nowych technologii IT,
  • Zaangażowanie w pracę,
  • Rzetelność i terminowość,
  • Odpowiedzialność za powierzone zadania,
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na czytanie i rozumienie dokumentacji technicznych.

Mile wdziane:

  • Znajomość rozwiązań Microsoft Exchange oraz Windows Serwer, MS SQL Server i pokrewnych
  • Dobre rozumienie działania usług AD, LDA, DNS, Veeam Backup,
  • Znajomość systemów księgowych Sage Symfonia, Comarch Optima,
  • Podstawy Linux - Centos, RedHat ,
  • Podstawowa znajomość systemów monitoringowych sieci - Zabix lub Nagios lub Ichinga,

Oferujemy:

  • Umowę o pracę lub kontrakt B2B,
  • Benefity pozapłacowe (opieka medyczna)
  • Niezbędne narzędzia pracy,
  • Świetną atmosferę pracy,
  • Samodzielność w działaniu,
  • Możliwości rozwoju,
  • Liczne szkolenia.

Prezentacja firmy

Dostarczamy, implementujemy, rozwijamy i modernizujemy systemy IT. <br/>... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
20/05/2016
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
2 lata
Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie
Branża / kategoria:
Praca IT - Programowanie / Analizy