Opis stanowiska pracy

Jeśli chcesz pracować przy ciekawych projektach z zakresu administracji systemami Linux i monitorowania dostępności pomagając nam w realizowaniu usług monitorowania i analizy poprawnego działania systemów webowych dla największych firm z sektorów bankowego, rządowego i mediów w Polsce, to mamy dla Ciebie propozycje pracy.

Od kilkunastu lat zajmujemy się dostarczaniem autorskich rozwiązań monitorujących szybkość działania i dostępność usług on-line (od www, przez wszystkie typy usług IP, do e-aplikacji, telefonii IP, streamów video aż po natywne aplikacje mobilne pod IOS i Android). Nasze usługi świadczymy dla największych firm w branżach finansowej, e-commerce, GOV, hosting, cloud, media+TV, wydawnictw i innych. Współpracujemy też z ciekawymi partnerami w zakresie nowych technologii, między innymi z polskim dostawcą wyjątkowej chmury obliczeniowej Oktawave. Wszystko to w oparciu o autorskie oprogramowanie, które tworzymy i rozwijamy, dzięki czemu możemy szybko wprowadzać ciekawe i innowacyjne funkcjonalności, unikalne na rynku. Posiadamy infrastrukturę w kilkudziesięciu lokalizacjach na wszystkich kontynentach, skąd prowadzony jest zewnętrzny monitoring działania usług naszych klientów. Nasza infrastruktura to zarówno zasoby fizyczne (Dell) jak i IaaS (Oktawave, AWS, Beyond). Pracujemy głównie w oparciu o dystrybucję Debian’a.

Osoby, które zamierzamy zatrudnić będą zajmowały się:

  • administracją i utrzymaniem naszego środowiska systemowego

  • automatyzacją utrzymania infrastruktury i systemów oraz automatyzacją obsługi zagadnień analizy działania i dostępności monitorowanych systemów (skrypty)

  • modyfikacją i utrzymaniem modułów/skryptów monitorujących działanie usług

  • analizą przyczyn awarii zgłoszonych przez nasz system monitorowania (Monit24)

  • rozbudową systemu monitorowania o nowe moduły sprawdzające

  • realizacją testów wydajności

Wymagania

Do pracy na tym stanowisku wymagana jest:

  • praktyczna znajomość przynajmniej jednego z języków skryptowych: Bash, Python, Perl (lub innego skryptowego języka)

  • praktyczna znajomość kwestii administrowania środowiskami Linux (optymalnie Debian)

  • przynajmniej ogólna znajomość zagadnień relacyjnych baz danych (najlepiej MySQL / MariaDB)

  • umiejętność korzystania z systemu zarządzania wersjami oprogramowania: git

  • przynajmniej 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku

  • wykształcenie wyższe związane z IT (inżynier/magister/licencjat) mile widziane. Dodatkowy bonus za ukończenie kierunku związanego z informatyką na jednej z uczelni: UW, AGH, WAT, PW. Dopuszczamy możliwość zatrudnienia studenta ostatniego roku, jeśli spełnia pozostałe kryteria.

  • dodatkowym plusem kandydatów będzie znajomość takich narzędzi, technologii i rozwiązań jak: selenium, jmeter, zabbix, nagios, automatyzacja testów, vim :) , zagadnienia sieciowe (IP), protokół HTTP(s), ngrep, strace, nmap, curl, wyrażenia regularne (regexp), EC2 (AWS), nginx, PSGI/uWSGI, Apache, Postfix, Spamassassin, ClamAV, PowerDNS.

Stanowisko to wymaga również:

  • umiejętności analitycznych i dociekania źródeł problemu

  • komunikatywności

  • samodzielności i zaangażowania

Prezentacja firmy

Jesteśmy firmą polską zajmującą się badaniem i analizą działania e-usług... Rozwiń

Dodatkowe informacje

Ostatnia aktualizacja:
14/06/2018
Wymiar etatu:
Pełny etat
Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony
Liczba wakatów:
1
Min. doświadczenie:
Od 3 do 5 lat
Min. wykształcenie:
Bez wykształcenia
Branża / kategoria:
Praca IT - Hardware / Information Systems, Praca IT - Programowanie / Analizy, Praca Internet / e-commerce