Absolwent Matematyki - Analityk (k/m)

Michael Page

Wrocław, dolnośląskie

Michael Page Michael Page

Obecnie wspieramy rozwój nowego projektu naszego klienta - jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych instytucji ubezpieczeniowych w Europie!

Celem projektu jest wzmocnienie struktur zespołu w zaawansowanym Centrum Analitycznym we Wrocławiu, które wspierać będzie top management firmy w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych, a także zapewniać zgodność z regulacjami Solvency II.

Informacje o kliencie

Poszukujemy ambitnych i utalentowanych absolwentów matematyki i fizyki oraz analityków, którzy chcą rozwijać się w międzynarodowym środowisku i szukają nietuzinkowych wyzwań.

Opis stanowiska

* Współudział w utrzymaniu i dalszym rozwoju wewnętrznych modeli deterministycznych i stochastycznych dla kalkulacji wypłacalności (solvency), nowego biznesu oraz wskaźników rocznych sprawozdań finansowych
* Wsparcie określania średnio i długoterminowego rozwoju ważnych pozycji bilansu i performance'u (wg Ustawy o Rachunkowości i IFRS)
* Wsparcie weryfikowania prawdopodobieństwa wystąpienia przyszłego zysku w określonych produktach czy usługach
* Zapewnianie analiz dostarczających odpowiedzi na strategiczne pytania w firmie
* Prowadzenie badań ilościowych oraz statycznych

Profil kandydata

* Wykształcenie wyższe z dobrymi wynikami w nauce w kierunku matematycznym, fizycznym lub pochodnych - mile widziany stopień doktorski (lub w trakcie realizacji)
* Doświadczenie w pracy w instytucji finansowej na stanowisku analitycznym będzie dodatkowym atutem
* Bardzo wysokie zdolności analityczne i konceptualne do przeprowadzania skomplikowanych analiz różnego rodzaju w oparciu o zróżnicowane dane i narzędzia, a także umiejętność prezentowania rezultatów tych działań
* Bardzo dobra znajomość języka angielskiego; znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
* Chęć do ciągłego doskonalenia i poszerzania swojej wiedzy, np. w obszarze aktuariatu czy podstaw programowania (Java, Python)

Oferujemy

* Unikalna szansa rozwoju zawodowego przy zapewnianiu zaawansowanych i skomplikowanych analiz wykorzystując najnowsze technologie i najlepsze praktyki globalnej organizacji
* Szansa międzynarodowej kariery i podróży służbowych na szkolenia i treningi
* Konkurencyjne wynagrodzenie powiększone o roczny bonus
* Świetna atmosfera pracy oparta na wzajemnym wsparciu i współpracy

Please apply via the button on the right side of this job offer.

Job details

Location: Wrocław
Contract type: Na czas nieokreślony

About Michael Page

More

Follow us on:
Michael Page Michael Page Michael Page Michael Page